Somero 26.9.2018
Luokka I
Tuomari Tuija Vahlroos
(haku 20 / nosto 10 / kuljetus ohjaajalle 20 / poispäinajo 10 / peruskuljetus 20 / häkkiin sisään 10 / häkistä ulos 10 = 100 pist.)
Luokka II
Tuomari Niina Virtanen
(haku 20 / nosto 10 / kuljetus ohjaajalle 20 / poispäinajo 20 / peruskuljetus 10 / jako 10 / häkki 10 = 100 pistettä)
Tuomari Tuija Vahlroos
(haku 20 / nosto 10 / kuljetus ohjaajalle 20 / poispäinajo 10 / peruskuljetus 20 / häkkiin sisään 10 / häkistä ulos 10 = 100 pist.)
- bcn Woollandian Sylvi , ohj.Minna Niskala 20 / 10 / 10 (40) / 8 / 16 / 10 / 10 = 84 pist. 1.palkinto PAIM1 PPR1
- bcu Woollandian August , ohj.Tiia Grönholm 20 / 8 / 10 (38) / 5 / 16 / 10 / 8 = 77 pist. 2.palkinto PAIM1 PPR1
- bcn Ravlundha Lady , ohj.Tiia Hämäläinen 20 / 10 / 8 (38) / 5 / 14 / 8 / 10 = 75 pist. 2.palkinto PAIM1 PPR1
- bcn Sanofabitch Sinus , ohj.Tanja Vennelä 20 / 8 / 5 (33) / 1 / 20 / 10 / 10 = 74 pist. 2.palkinto PAIM1 PPR1
- bcu Saunajaakon Black Raven , ohj.Anne Talasmäki 14 / 5 / 10 (29) / 8 / 18 / 8 / 10 = 73 pist. 2.palkinto PAIM1 PPR1
- bcu Drömsön Villikerkkä , ohj.Reine Rinne 17 / 4 / 4 (25) / 8 / 16 / 9 / 10 = 68 pist. 3.palkinto PPR1
- bcu Look Sharp Adorable Silver Blue , ohj.Heli Välipirtti 16 / 5 / 4 (25) / 5 / 15 / 9 / 9 = 63 pist. 3.palkinto PPR1
- bcu Woollandian Pohjan Kruunu , ohj.Päivi Hyvärinen 15 / 1 / 1 (17) / 5 / Tuomari keskeytti
- bcn Nita , ohj.Jonna Löytynoja 15 / 4 / 10 (29) / Ohjaaja keskeytti
- bcu Tending Juggler , ohj.Hanne Virtanen 14 / 1 / 1 (16) / Tuomari keskeytti
Luokka II
Tuomari Niina Virtanen
(haku 20 / nosto 10 / kuljetus ohjaajalle 20 / poispäinajo 20 / peruskuljetus 10 / jako 10 / häkki 10 = 100 pistettä)
- bcu Woollandian Urho ohj Satu Valtonen 19 / 10 / 19 (48) / 16 / 7 / 8 / 9 = 88 pist. 1.palkinto PAIM2
- bcn Toberoi Tiber ohj Elina Timoskainen 18 / 10 / 16 (44) / 16 / 5 / 4 / 10 = 79 pist. 2.palkinto PAIM2
- bcn Dreamwork Neala , ohj.Eija Valtari 17 / 8 / 19 (44) / 8 / 7 / 4 / 10 = 73 pist. 2.palkinto PAIM2
- bcu Tending Jump ohj Anne Talasmäki 18 / 4 / 8 (30) / 18 / 10 / 7 / 8 = 73 pist. 2.palkinto PAIM2
- bcu Mindpower Warrior ohj Sanna Lehtoaro 19 / 8 / 2 (29) / 14 / 6 / 10 / 10 = 69 pist. 3.palkinto
- bcn Penywern Ebba ohj Sanna Lehtoaro 17 / 6 / 8 (31) / 15 / 6 / 4 / 10 = 66 pist. 3.palkinto
- bcn Woollandian Salander ohj Samuli Launiainen 19 / 9 / 4 (32) / 14 / 1 / 8 / 10 = 65 pist. 3.palkinto
- bcu Garth Hero ohj Katja Ruokolainen 17 / 6 / 5 (28) / 8 / 2 / 10 / 9 = 57 pist. 3.palkinto
- bcn Sumia , ohj.Hanne Virtanen 19 / 10 / 4 (33) / 5 / 1 / 7 / 9 = 55 pist. 3.palkinto
- bcn Qma Metka ohj Katja Suominen 18 / ohj kesk
- bcn Bee ohj Piia Virta 18 / 10 / 17 / 8 / 1 / 9 / ohj kesk
- bcu For the Win Deep Eddy , ohj.Eija Valtari 20 / 10 / 16 (46) / 13 / 8 / ohj.kesk
- bcn Woollandian Ikkunaprinsessa ohj Tuula Hietanen 19 / 9 / 10 / ohj. kesk.