Kiikala 3.10.2015
Järjestäjä SBCAK
Rotumestaruuskoe
Luokka III (tuomari Robert "Bobby" Dalziel)
(hakukaari 20 / nosto 10 / kuljetus ohjaajalle 20 / kuljetus 30 / jako 10 / häkki 10 / single 10 = yht. 110 pist.)
- bcn Hopeaketun Wenja Valkosipuli, ohj.Marika Klossner
19 / 8 /6 (33) / 23 / 10 / 4 / 8 = 78 pist. 2.palkinto PAIM3 - bcu Kinloch Scott , ohj.Heikki Mäkinen
18 / 7 / 15 (40) / 15 / 8 / 6 / 8 = 77 pist. 2.palkinto PAIM3 - bcn Woollandian Märta Eerikintytär, ohj.Marika Klossner
14 / 7 / 13 (34) / 15 / 10 / 5 / 9 = 73 pist. 2.palkinto PAIM3 - bcn Kvarkin La Belle Epoque, ohj.Mia Laamanen
20 / 7 / 9 (36) / 25 / 7 / Aika = 68 pist. 3.palkinto - bcu Jymy , ohj.Marika Klossner
16 / 9 / 14 (39) / 20 / 4 / Aika = 63pist. 3.palkinto - bcn Wish, ohj.Tanja Vahtera
16 / 6 / 14 (36) / 15 / 4 / 7 / Aika = 62 pist. 3.palkinto - bcu Woollandian Kyösti, ohj.Kari Saatsi
15 / 6 / 5 (26) / 16 / 1 / 10/ Aika = 53 pist. 3.palkinto
- bcu Tammikallion Zaguero, ohj.Tuija Vahlroos
20 / 8 / 2 (30) / 1 / 9 / 2 / 7 = 49 pist. ei palkintoa - bcu Killiebrae Flint, ohj.jennina Kilponen
17 / 7 / 4 (28) / 17 / 4 / Aika = 49 pist. ei palkintoa - bcu Eyespy Wales, ohj.Minna Jokisaari
15 / 4 / 12 (31) / 16 / 1 / Aika = 48 pist. ei palkintoa - bcu Fred, ohj.Annika Paarvio
15/1/tuomari keskeytti - bcu Wham, ohj.Lari Tapola
- bcn CMM`s Jade, ohj.Tanja Vahtera
19 / 5 / ohjaaja keskeytti
Ohjaaja keskeytti - bcn Jill, ohj.Annika Paarvio
12/tuomari keskeytti - bcn Somollis Savannah , ohj.Mia Laamanen
19/ohjaaja keskeytti
Luokka II (tuomari Susan Truhponen-Kurman)
(hakukaari 20 / nosto 10 / kuljetus ohjaajalle 20/ poispäinajo 20 / peruskuljetus 10 / jako 10 / häkki 10 = yht. 100 pist.)
- bcu Woollandian Eerik Voittoisa, ohj.Niina Virtanen
20 / 9 / 13 (42) / 9 / 8 / 10 / Aika = 69 pist. 3.palkinto - bcu Mustan Magian Luumu, ohj.Päivi Nietosvaara
19 / 9 / 8 (36) / 13 / 10 / 10 / Aika = 69 pist. 3.palkinto - bcu Mirk , ohj.Päivi Nietosvaara
19 / 9 / 12 (40) / 5 / 9 / 6 / Aika = 60 pist. 3.palkinto - bcn Emenems Yep Yep , ohj.Mia Laamanen
20 / 10 / 6 (36) / 9 / 7 / 8 / Aika = 60 pist. 3.palkinto - akn Kelmi Dilkara, ohj.Kaisa Hilska
20 / 8 / 1 (29) / 7 / 8 / 6 / 10 = 60 pist. 3.palkinto - bcu Määtilan Salama , ohj.Heikki Mäkinen
14 / 9 / 13 (36) / 13 / 8 / 1 / Aika = 58 pist. 3.palkinto - bcn Somollis Mynta , ohj.Minna Jokisaari
18 / 8 / 4 (30) / 1 / 7 / 8 / 9 = 55 pist. 3.palkinto
- bcu Mustan Magian Lime, ohj.Päivi Nietosvaara
19 / 8 / 4 (31) / 1 / Aika = 32 pist. ei palkintoa - bcn Wild , ohj.Johanna Maukonen
20 / 9 / 6 (35) / 5 / 7 / 8 / Tuomari keskeytti - bcu Woollandian Magnus Ladulås , ohj.Carola Lundqvist
Ohjaaja keskeytti