Somero 21.10.2018
Luokka III
(haku 20 / nosto 10 / kuljetus ohjaajalle 20 / triangeli 30 / jako 10 / häkki 10 = 100 p.)
Luokka II
(haku 20 / nosto 10 / kuljetus ohjaajalle 20 / poispäinajo 20 / peruskuljetus 10 / häkki 10 / jako 10 = 100 pistettä)
(haku 20 / nosto 10 / kuljetus ohjaajalle 20 / triangeli 30 / jako 10 / häkki 10 = 100 p.)
- bcu Saunajaakon Dunder , ohj.Anne Talasmäki 17 / 10 / 18 (45) / 26 / 10 / 10 = 91 pist. 1.palkinto PAIM3
- bcn Torrie , ohj.Jennina Kilponen 18 / 8 / 18 (44) / 25 / 10 / 10 = 89 pist. 1.palkinto PAIM3
- bcu Killiebrae Flint , ohj.Jennina Kilponen 20 / 10 / 19 (49) / 27 / 9 / 3 = 88 pist. 1.palkinto PAIM3
- bcu Sturesdotters Wool , ohj.Kaisla-Maria Hakala 20 / 10 / 19 (49) / 21 / 7 / 10 = 87 pist 1.palkinto PAIM3
- bcn Fly , ohj.Jessica Svanljung 18 / 8 / 13 (39) / 25 / 10 / 7 = 81 pist. 2.palkinto PAIM3
- bcu Woollandian Magnus Ladulås , ohj.Carola Lundqvist 20 / 10 / 16 (46) / 20 / 10 / 4 = 80 pist. 2.palkinto PAIM3
- bcn Saunajaakon Vixen , ohj.Päivi Sumulehto 18 / 10 / 5 (33) / 24 / 7 / 10 = 74 pist. 2.palkinto PAIM3
- bcu Woollandian Olavi Sylikuningas , ohj.Tuula Hietanen 18 / 8 / 11 (37) / 15 / 10 / 10 = 72 pist. 2.palkinto PAIM3
- bcu Päättymätön Teho , ohj.Helmi Salmiheimo 14 / 5 / 5 (24) / 19 / 7 / 10 = 60 pist. 3.palkinto
- bcn Overdo Wild , ohj.Johanna Maukonen 20 / 10 / 3 (33) / 2 / 9 / 10 = 54 pist. 3.palkinto
- bcn Qma Karma , ohj.Katja Suominen 18 / 8 / 18 (44) / ohjaaja keskeytti
- bcu Woollandian Sotamies Rahikainen ohjaaja keskeytti
Luokka II
(haku 20 / nosto 10 / kuljetus ohjaajalle 20 / poispäinajo 20 / peruskuljetus 10 / häkki 10 / jako 10 = 100 pistettä)
- bcu Tending Jump , ohj.Anne Talasmäki 20 / 10 / 19 (49) / 10 / 9 / 10 / 10 = 88 pist. 1.palkinto PAIM2
- bcn Bee , ohj.Piia Virta 17 / 10 / 20 (47) / 15 / 7 / 6 / 10 = 85 pist. 1.palkinto PAIM2
- bcn Kimmy , ohj.Marika Klossner 18 / 8 / 16 (42) / 15 / 9 / 7 / 10 = 83 pist. 2.palkinto PAIM2
- bcn Päättymätön Juju , ohj.Tiina vuorio 20 / 10 / 19 (49) / 15 / 8 / 9 / 0 = 81 pist. 2.palkinto PAIM2
- bcn Willow , ohj.Auli Ollila-Saarela 20 / 10 / 18 (48) / 19 / 8 / 2 / aika = 77 pist. 2.palkinto PAIM2
- bcn Woollandian Ikkunaprinsessa , ohj.Tuula Hietanen 18 / 8 / 6 (32) / 19 / 8 / 7 / 9 = 75 pist. 2.palkinto PAIM2
- bcn Woollandian Salander , ohj.Samuli Launiainen 18 / 8 / 16 (42) / 11 / 9 / 6 / aika = 68 pist. 3.palkinto
- bcn peatdigger Cosy , ohj.Tanja Auvinen 15 / 10 / 18 (43) / 15 / 6 / aika = 64 pist. 3.palkinto
- bcu Woollandian Urho , ohj.Satu Valtonen 18 / 8 / 1 (27) / 16 / 9 / 6 / 10 = 62 pist. 3.palkinto
- bcn Qma Metka , ohj.Katja Suominen 15 / 5 / 11 (31) / 1 / 9 / 6 / aika = 47 pist. ei palkintoa
- bcn Tending Piraya , ohj.Emmi Lavikka 19 / 9 / Tuomari keskeytti
Luokka I
- bcu Drömsön Villikerkkä , ohj.Reine Rinne 19 / 8 / 16 (43) / 6 / 20 / 10 / 10 = 89 pist. 1.palkinto PPR1 PAIM1
- bcu Määtilan Lepakkomies , ohj.Timo Haapanen 20 / 10 / 14 (44) / 1 / 7 / 4 / 1 = 57 pist. 3.palkinto PPR1
- bcn Away to Me Breeze , ohj.Pirjo Yli-Juuti 16 / 5 / 1 (22) / 1 / 3 / 5 / 10 = 41 pist. ei palkintoa
- bcn Qma Myytti , ohj.Reea Salomaa 16 / 1 / 7 (24) / Tuomari keskeytti
- bcu Saunajaakon Black Raven , ohj.Anne Talasmäki ohjaaja keskeytti
- bcu Look Sharp Adorable Silver Blue , ohj.Heli Välipirtti Tuomari keskeytti